24
edits
(6 intermediate revisions by 4 users not shown) | |||
Line 56: | Line 56: | ||
! ''p'' (%) | ! ''p'' (%) | ||
! comments | ! comments | ||
|- | |||
| Thilo Molitor | |||
| tmolitor | |||
| | |||
* Some Monal stuff | |||
* XEP stuff | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
| 100 | |||
| | |||
|- | |- | ||
| Jérôme Poisson | | Jérôme Poisson | ||
Line 84: | Line 96: | ||
| Martin | | Martin | ||
| debacle | | debacle | ||
| | | Debian XMPP stuff | ||
|✔️ | |✔️ | ||
|✔️ | |✔️ | ||
Line 101: | Line 113: | ||
| 100 | | 100 | ||
| | | | ||
|- | |||
| | |||
| melvo | |||
| | |||
* Kaidan | |||
* QXmpp | |||
* XMPP Providers | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
| 50 | |||
| | |||
|- | |||
| Tim | |||
| Syndace | |||
| e2ee | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
| 100 | |||
| | |||
|- | |||
| | |||
| PulkoMandy | |||
| Renga (probably MUC, avatars) | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
|✔️ | |||
| 100 | |||
| | |||
|} | |} |
edits